שלום ביתכי זוגיות והורות זה מפעל חייםשלום בית
טלפון: 03-5172172
מי אנחנו

לומדים שלום בית

עשרות זוגות שהיו על סף גירושין כבר הצילו את חיי הנישואין שלהם.

רובם מדווחים כי על אף שאהבו זה את זו בתחילת הנישואין, הקשר והאהבה שלהם פרחה בעקבות ההצטרפות לתכנית.

מלאו את הפרטים והצטרפו לרשימה.

הקפד למלא את הפרטים הנכונים.

 גבר אשה
שיעור לנשים
הדרכת שלום בית לנשים רחוב שמרלינג 8 נווה צדק, ת”א כל יום א' בשעה 20:30
טקסט של שיעור לגברים
הדרכת שלום בית לגברים רחוב שמרלינג 8 נווה צדק, ת”א כל יום ה' בשעה 20:30

שלום בית, ע"פ ערכי היהדות, לא רק לדתיים

"שלום בית" – הדרכה להצלחת הנישואין

מרכז שלום בית בהנחיית הרב בועז בצלאלי, חרט על דיגלו את המשימה לפעול לאיחוד, חיזוק ובניית התא המשפחתי, ובכך להציל זוגות, משפחות וילדים מהחורבן הכרוך תהליך גירושין.

המרכז פונה לחילונים ודתיים כאחד, ומסייע בנושא שלום בית. המרכז הינו זרועה של העמותה "משנת שמעון תנעמי" הפועלת ללא מטרות רווח. זוגות רבים כבר ניצלו באמצעות המרכז.

להלן כתבה שנכתבה ע"י כתב מעיתון מעריב בתאריך 26.11.2011, ומספרת

:על הפעילות הענפה של המרכז

הרב בועז בצלאלי

הרב בועז בצלאלי

"אין מילים לתאר את הוקרת התודה ל'רבינו' הרב בועז, שאם לא הוא שלום בית היה כמעט בלתי אפשרי" – במילים אלה נפתח אחד ממאות מכתבי התודה שהרב בועז קיבל בשנים הרבות שבהן הוא עוסק בהשכנת שלום בין איש לאשתו, בחינוך צעירים שהחברה שכחה ובלימוד רבים מכל הארץ בדרכי התורה.

הסיפורים על הצלחותיו של הרב הם רבים ומיוחדים. מספרים בעל ואישה נוספים המגדירים עצמם "חילונים מהמרכז", את סיפורם האישי: "לצערנו הרב הגענו למשבר גדול מאוד בחיי הנישואין. לאחר שניסינו למצוא פתרונות ביועצי נישואין למיניהם ובפסיכולוגים שלא הצליחו לגשר בינינו. הפתרון מבחינתנו היה ללכת לרבנות ולהתגרש" מספרים השניים, סיפור המוכר לצערנו לרבים במדינהץ.

"הגענו אל הרב דרך מכרים טובים ששמעו על התוכנית להתגרש, וביקשו שננסה קודם לעשות שלום בית באמצעותו. יצרנו קשר עם הרב הנחמד ובמהרה הגענו לפגישה הראשונה".

הזוג מבקשים להדגיש כי חשו בנוח ובחופשיות למן ההתחלה והם אכן שיתפו את הרב בועז בכל הצרות והטענות שיש להם אחד כלפי השני. לדבריהם, "הרב הקשיב בנחת ובסבר פנים יפות ומבלי להכיר אותנו יותר מדי נגע לנו ישר בלב וניתח את כל בעיותינו על פי דרך התורה המכונה בפיו 'הוראות יצרן'". השניים המשיכו להיפגש ביחד ולחוד בעוד הרב מדריך אותם שלב אחר שלב כיצד לנהוג וכיצד להימנע ממריבות, כיצד לעבוד על המידות ועוד – "תודה לאל! התחלנו לעלות על דרך המלך ובזכות הרב הצדיק השכינה שבה לשכון בביתנו". מאז מקפידים השניים להגיע לשיעורים של הרב בכל מיני נושאים – הבעל מספר כי אינו יכול לוותר על השעורים בימי חמישי בערב העוסקים בשלום בית וכן שיעורי תורה, ואילו האישה מקפידה להגיע לשיעורים לנשים בימי ראשון בערב, שלדבריה "נותנים לי כוחות ותעצומות נפש…".

לשניים יש גם מסר לעם ישראל: "יהודים יקרים! לא חייבים להיות דתיים בשביל להגיע אל הרב, צריך אמונה בה' יתברך וצריך לא לוותר על שלום הבית שלכם".

בביקורי אצל הרב אני בוחן ברכה מיוחדת שכתבו בני משפחה שביקשו להודות לרב על עזרתו "ברגעי כאב וחולשה, ועל שהיית שם בשבילנו", אך הרב מצטנע ולא מספר את הסיפור שמאחורי המכתב.

כשהגעתי לביקור בנווה צדק, מקום מושבו של הארגון, הופתעתי מהמקום הצר שאליו נכנסתי, מעל בית הכנסת. חדרון צר לשימושה של מזכירה, ומשרד צנוע ביותר של הרב, כששולחנו עמוס בניירת, ומאחורי השולחן יושב הרב בועז בצלאלי – שקט, צנום, קשוב, אמפאתי וחייכן, המעניק לך את התחושה שהדברים שאתה אומר הם החשובים ביותר בעולם, וכן שגם לרב, שהנערים הלומדים אצלו כבר החלו להתכנס, יש את כל הזמן שבעולם עבורך.

כמה נעימה השיחה, אך כמה קשה הראיון. בקושי הצלחתי לדלות פרט מידע כזה או אחר מפיו של הרב על פעילותו רבת השנים, עד שתרתי אחר אנשים אחרים מבאי המקום שסיפרו כיצד הרב הציל אותם מחיי המצוקה שלהם והעניק לחייהם משמעות.

בחזרה למשרדו של הרב, הוא הזמין אותי להצטרף לשיעור גמרא למטה. סביב השולחן כבר יושבת קבוצת נערים, והשעה היא שעת בוקר מאוחרת, ועל כן נראה כי זו המסגרת היחידה המקבלת את הנערים הללו. מתחיל שיעור הגמרא, שעסק ברוח אותם ימי חנוכה (מסכת שבת פרק ב' דף כ"א – "גץ היוצא מתחת הפטיש ויצא והזיק חייב. גמל שטעון פשתן והוא עובר ברה"ר ונכנסה פשתנו לתוך החנות ודלקה בנרו של חנווני והדליק את הבירה בעל הגמל חייב").

הרב מציג את הסוגיה ובצורה שיטתית מפרק אותה לגורמים בעודו מעניק לכל תלמיד השואל לגבי משהו את התחושה כאילו היה הראשון שהבחין בנקודה זו או אחרת. הדברים הללו שאתם קוראים כעת, נכתבו שנה לאחר אותו שיעור אך רישומו עליי היה ככל הנראה עמוק דיו כדי שאזכר כהרף עין באותו עניין.

לא שמתי לב, אבל כבר חלפו להן שעות רבות בבית המדרש והגיע זמני ללכת. אחרי סדרת ברכות אני נפרד מבאי המקום ובראשם הרב. בעודי מתרחק, אני יכול להבחין בעוד נערים שמגיעים לבית הכנסת בנווה צדק. גם הם באים בשביל "לחטוף" איזו ארוחה ועל הדרך גם לשמוע קצת דברי חינוך ותורה העטופים בדיבורו הרך של הרב בועז.