שלום ביתכי זוגיות והורות זה מפעל חייםשלום בית
טלפון: 03-5172172
שאלות נפוצות

חיפוש חופשי במאגר שאלות ותשובות הקלד את כותרת השאלה ובחר מהרשימה שלהלן:

דף 1 מתוך 1
נמצאו 18 תוצאות
שלום בית, בקרוב אצלכם

המעוניינים לקבל מענה אישי ודיסקרטי מוזמנים לפנות באמצעות "שאלה אישית".

תשובה

שלום לך ידידי היקר. אני קורא בהתרגשות את מכתבך – מצר על הקושי שאתם שרויים בו, ונפעם מהרצון והנכונות שלך להילחם עליכם. מהרגישות שלך למצב ביניכם אני מבין שיש לכם חיבור עמוק וכנה, ופיתחתך רגישות למצב היחסים ביניכם. זה מה שיאפשר לכם להיחלץ מהשפל אליו הגעתם.

לפני שאייעץ לך עצה, עלי להקדים הקדמה קצרה כדי שתוכל ליישם אותה ברצינות הנדרשת לשינוי המצב לטובה.

ע"פ המסורת שבידנו, כשאדם מגיע לחופה הוא נולד מחדש מבחינה רוחנית. החצי של הנשמה שלו שהופרד ממנו בלידתו, חזר והתאחד איתו. זאת הסיבה שבין 7 הברכות שמברכים מתחת לחופה נמצאת הברכה "יוצר האדם". לא מדובר כאן באיזה מדרש אגדה או אמירה רומנטית, מדובר כאן בידיעה מהותית: האדם מחובר עם אשתו בקשר רוחני – ודאי הבחנת שיש דברים שהיא יודעת עליך לפני שאתה הספקת להתבונן בהם. זה מכיוון ששניכם מחוברים לאותה נשמה, אבל הבינה היתרה שבה מעוררת אותה להתבונן בעומקם של דברים.

אשתך חווה צער גדול מכיוון שהחיכוכים והפערים בניכם גורמים לה לתהות "האם זה זה", או שאולי זאת הייתה טעות נוראית שעשיתם בפזיזות. זה שהיא העלתה את האפשרות לגירושין אומר שהאפשרות הזאת כבר הייתה אצלה בראש בגלל שהיא מרגישה שאתם "יושבים על הגדר". נראה שהיא איבדה אמון בדברים שאתה אומר, וכעת עליך להוכיח במעשים את דברייך.

המשימה שלך היא לרדת מהגדר, אבל לא לצפות שהיא תעשה את זה, אלא לרדת מהגדר בעצמך, להכיל את הכאב שלה , ולהתחיל להזין אותה בכוחות חדשים. אם היא תראה שאתה מקבל אותה כמו שהיא למרות הפערים בהשקפה, שאתה לא רוצה לשנות אותה אלא רק להיות איתה בדיוק כמו שהיא, גם היא תרד מהגדר, ותתמלא בשמחה וכוחות.אתה צריך להכיל, לקבל ולהזין אותה, אבל לא במילים במעשים.

המעשה שעלייך לעשות הוא פנימי – עלייך לקבוע זמן במהלך היום, כל יום, בו אתה חושב על כל המעלות של אשתך. רק מעלות. איזה אישה חמה, נאמנה, עדינה, רגישה, תומכת וכו'…. איזה אימא מסורה וכו'…. כמה שהיא עושה עבורך בעזרה בחינוך הילדים, פרנסה, בישולים, כביסות, ועוד . פשוט תהרהר במעלות של אשתך, רק במעלות, בלי חשבונות, בלי ביקורת, רק מעלות. הזמן יעבור ואתה תפנים את זה, ומשם דרך הנשמה שלכם היא גם תרגיש את זה. התמדה במחשבות אודות מעלותיה של אשתך תגרום לך לאהוב אותה יותר, ולה להיות מאושרת, מה שיביא אתכם לגבהים חדשים בקשר שלכם.

יישר כח ובהצלחה

מפחד שאשתי התייאשה ממני

אשתי ואני נשואים 5 שנים. יש לנו ילד בן שנתיים, ואשתי בהריון. לאחרונה התגברו החיכוכים בינינו. יש לנו חילוקי דעות רבים הנובעים מהשקפה שונה שיש לנו בכיוון הרצוי למשפחה ומהחזרה שלי בתשובה, ונראה שהגענו לנקודת שפל שלא הייתה כמותה מאז שהכרנו (8 שנים אם מחשיבים את הזמן שלפני החתונה).

הפעם זה ממש רציני. לפני כמה ימים אשתי זרקה לי שהיא חושבת שכדאי להתגרש. אני יודע שהיא עוד אוהבת אותי ומעולם בעבר היא לא אמרה דבר כזה, אבל נראה שהיא כבר לא מאמינה ש"יהיה בסדר" וממש איבדה תקווה. אחרי שהיא אמרה לי את זה הבנתי שאנחנו חייבים לטפל בבעיה, אבל שום דבר שאני אומר או עושה לא מצליח לחזיר לה את התקווה. ביומיים האחרונים אנחנו כמעט ולא מתקשרים.

אין לי מושג מה לעשות, אני בצער גדול עלינו, על הילד הקטן שלנו ועל התינוק שבדרך. מה עוד אפשר לעשות?

קרא עוד
1
2
3